Tropienie śladów – powrót rodziny

Posiadanie i wychowywanie dziecka jest dla wszystkich par bardzo głębokim przeżyciem. Jego niepowtarzalność powoduje, że rodzina ulega konsolidacji, więzi zacieśniają się i człowiek zaczyna podświadomie wyczuwać co to jest duch rodziny element, który jeszcze niedawno wydawał się bezpowrotnie zatracony. Konflikty z naszymi rodzicami tracą na znaczeniu w obliczu nowej formy życia, którą dla siebie odkrywamy. Zmiana, jaką małe dziecko wprowadza w rodzinie może doprowadzić do otwartego konfliktu pomiędzy matką a córką czy może trzeba powiedzieć matką a babcią? Dla dobra dziecka trzeba uniknąć tych niesnasek. Nie, nie, nie tłumić ich w sobie ani nie chować po kątach wszystkie różnice zdań trzeba dokładnie przedyskutować, precyzyjnie określając swe stanowisko i pozycję w każdej spornej kwestii. Jedynie w ten sposób stworzymy podstawę nowej, ściślejszej relacji.
Na marginesie: niektórzy młodzi rodzice skarżą się, że dziecku poświęca się tyle uwagi, że oni sami niepostrzeżenie „roztapiają” się w tle. Jest to zjawisko dość powszechne i naturalne, gdyż małe dzieci są fascynującymi istotkami i szczególnie patrząc z pewnego dystansu, na jaki dziadkowie mogą sobie wszak pozwolić są dwa razy tak kochane niż bez owego dystansu.

Cześć, mam na imię Agata, od wielu lat jestem matką, a także babcią. Przez całe moje życie zajmowałam się dziećmi, stąd moje wieloletnie doświadczenie. Chciałabym się tu z wami nim podzielić, zapraszam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

error: Content is protected !!