Macierzyństwo: szczęście na komendę?

Jesteś w ciąży? To z pewnością większość czasu spędzasz leżąc na kanapie, czytając książkę i słuchając Mozarta. Od czasu do czasu w zadumie głaszczesz się po lekko wypukłym brzuchu, uśmiechając się w rozmarzeniu. Oczywiście w pobliżu czuwa opiekuńczy małżonek, przynoszący bogaty w witaminy napój odświeżający lub masujący bolące plecy. Ciężarna jak z obrazka!
Co? Nic się nie zgadza? To pocieszające, bo wyżej opisana postać istnieje tylko w bajkach i reklamach. Prawdziwe życie wygląda zupełnie inaczej. Idylliczne obrazki zdarzają się wprawdzie od czasu do czasu, jednak każda kobieta w ciąży obok chwil szczęścia i spokoju zna również drugą stronę medalu: lęki i wątpliwości. Bycie w ciąży oznacza również zanurzenie się w całkowicie nową, nieznaną do tej pory sferę uczuć. Zewnętrzną tego oznaką są silne wahnięcia nastroju. W krótkim czasie radosną euforię zastąpić może czarna rozpacz. W jednej chwili odczuwać można niezmierne szczęście i potworny lęk. W brzuchu rośnie mały człowiek, a i dusza jest w ciąży, przygotowując się na wielką chwilę. Ma dziewięć miesięcy na przygotowania, a mimo to wydaje się, że nie starczy czasu. A może wydaje się tak tylko dlatego, że przypisujemy temu wszystkiemu zbyt wielkie znaczenie?

Cześć, mam na imię Agata, od wielu lat jestem matką, a także babcią. Przez całe moje życie zajmowałam się dziećmi, stąd moje wieloletnie doświadczenie. Chciałabym się tu z wami nim podzielić, zapraszam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

error: Content is protected !!