Dzieci? Nie, dziękuję!

Złość narasta, jednak gniew bywa złym doradcą, jeśli chodzi o uporanie się z problemami dnia powszedniego. Kochana Czytelniczko i kochany Czytelniku! Przed wami nowy ląd, niezbadany i dziewiczy. Rodzicielstwo stanowi dla każdego z was nowe i wielkie wyzwanie. Nikt nie jest w stanie przewidzieć jak będziecie je przyjmować i w jaki sposób rozwiązywać będziecie pojawiające się problemy. Być może stwierdzicie, że jest prościej i łatwiej niż to się wydawało. Ale być może będziecie musieli stwierdzić, że wcale nie jest tak, jak to sobie wyobrażaliście. Książka ta w założeniach ma dopomóc Wam w opanowaniu swego nowego życia. Mam nadzieję, że będzie to interesująca lektura i pożyteczny poradnik, oferujący fakty i pobudzający do własnych przemyśleń.
Nawet jeśli w tej chwili czujecie się rozbici wewnętrznie, a po dawnym ładzie nie pozostał nawet ślad, nie wolno stracić z oczu najistotniejszej rzeczy. Nie jesteś na polu walki, lecz na drodze wiodącej ku nowemu etapowi życia. Doświadczysz, że nic nie będzie tak jak kiedyś. Że dziecko nie jest przedmiotem, który można dowolnie formować i zmieniać. Dziecko od samego początku jest nowym, gotowym człowiekiem i zazwyczaj bardzo silną osobowością. Mierzyć się z nim nie ma sensu, a zrozumieć czasami bardzo trudno. Jednak równie bezsensowne jest całkowite poświęcenie się dziecku, aż do zatracenia siebie samej. Dzieci nie potrzebują tego i zwykle też nie chcą. Dziecko chce mieć zadowolonych rodziców, o osobowościach równie silnych jak jego własna.

Cześć, mam na imię Agata, od wielu lat jestem matką, a także babcią. Przez całe moje życie zajmowałam się dziećmi, stąd moje wieloletnie doświadczenie. Chciałabym się tu z wami nim podzielić, zapraszam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

error: Content is protected !!