Czym jest rehabilitacja niemowląt?

Nowy członek rodziny jest ogromnym szczęściem dla domowników. Każdego dnia cieszymy się z osiąganych przez dziecko postępów i martwimy się, gdy z naszym maluszkiem dzieje się coś niedobrego. Z racji dynamiki i intensywności okresu niemowlęcego rodzice powinni zwracać szczególną uwagę na dziecko i obserwować jego zachowania, motorykę oraz reakcje na bodźce. W razie podejrzenia nieprawidłowości rozwojowych należy pomyśleć o pomocy, jaką jest rehabilitacja niemowląt.

Podstawą udanej rehabilitacji jest szybkie rozpoznanie trudności, z którymi boryka się dziecko. Dzięki wizycie u fizjoterapeuty będzie można wybrać odpowiednią dla niemowlęcia metodę rehabilitacji i skuteczne ćwiczenia. Rehabilitacja niemowląt przyniesie korzyści jedynie wtedy, kiedy zarówno specjalista jak i rodzice zaangażują się w pracę nad nieprawidłowościami rozwojowymi dziecka. Ćwiczenia wykonywane z maluchem nie zawsze będą dla niego przyjemne, ale nie zagrażają one bezpieczeństwu i zdrowiu. Rehabilitacja niemowląt wymaga systematyczności i solidności wykonywanych działań, aby mogły one przynieść jak najlepsze rezultaty.

Cześć, mam na imię Agata, od wielu lat jestem matką, a także babcią. Przez całe moje życie zajmowałam się dziećmi, stąd moje wieloletnie doświadczenie. Chciałabym się tu z wami nim podzielić, zapraszam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

error: Content is protected !!