Najlepsze zabawki dla niemowląt

Oferta zabawek przystosowanych do niemowlaków jest bardzo rozbudowana. Producenci prześcigają się w coraz to nowych patentach i typach zabawek, które będą najbardziej atrakcyjne dla maluchów. Jakie zabawki powinniśmy wybierać, aby zawsze były one trafionym zakupem?

Zabawki dla niemowląt powinny być kolorowe, świecące oraz wykonane z przyjaznego dla dzieci materiału. Bardzo ważne jest to, aby nie zawierały elementów, które dziecko mogłoby połknąć lub którymi mogłoby się zranić. Warto również pamiętać o tym, że zabawka powinna być praktyczna. Nie od dziś bowiem wiadomo, że niemowlaki mają tendencję do gryzienia przedmiotów, a nawet rzucania nimi.

Pluszowe misie, które mówią i śpiewają to bardzo fajny przykład zabawki dla niemowląt. Już od najmniejszego oswajają one dziecko z dźwiękami i uczą reakcji na nie, a miękki materiał gwarantuje, że dziecku nie stanie się żadna krzywda. Inną zabawką, która powinna znaleźć się w posiadaniu dziecka, są gryzaki. Dzieci są znane z wkładania do buzi wszystkiego, co wezmą w swoje ręce – dzięki temu badają otaczający je świat. Należy pamiętać również o grzechotkach i karuzelach do łóżeczka. Główne założenie przy wyborze zabawki powinno być takie, aby dostarczała ona dziecku jak najwięcej pozytywnych bodźców, które wpłyną na prawidłowy rozwój.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

error: Content is protected !!